”Feria de Abril” Festival şehri Sevilla ve Endülüs Mirası

Sevilla “Feria de Abril” geleneksel flamenko kıyafetleri ve atlı arabaları ile görsel şölene dönüşen Sevilla Festivali döneminde neredeyse şehirde kalacak yer bulmak imkansız ama eğer erken davranıp bir yer ayırtırsanız veya bu tarihlerde komşu şehirlerde kalıyorsanız ki ben hiç denk gelemedim kaçırmayın derim. (Her sene aynı tarihte olmuyor maalesef bazı seneler nisan bazı seneler mayısa denk gelebiliyor 2019 festivali sanırım Mayıs başı)

La Feria de Abril de Sevilla – Nisan Festival’i ve geleneksel kostümler

Sevilla şehri Alcazar Kalesi, “Plaza De España” meşhur çinili görsellerive kanalı ile İspanya Meydanı, “Plaza de Toros” son kalan Boğa güreşi Meydanı, şehri ikiye bölen nehir ve tarihi “Torre Del Oro” Altın kulesi, ”Giralda” dünyanın 3. en büyük kilisesi olan Sevilla Katedral’inin 104 m yüksekliğindeki çan kulesi gibi birçok özel yapıyı Endülüs medeniyetinden günümüze muhafaza etmiştir.

“Santa Cruz” denilen eski şehir bölgesinde yer alan bir çok tarihi yapı birbirine yürüme mesafelerinde, yaz aylarında değilseniz şehirin her köşesi ayrı bir tarihi ve mimarı eser niteliğinde olduğu için tüm sokaklarını gezmenizi öneririm, ancak yazın çok sıcak olabiliyor Plaza de Espana meydanında bir sandal kiralayıp dolaşmak için bile fazla sıcak hatta 🙂 Sevilla İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olan Andalucía yani Endülüs’ün başkenti aynı zamanda dönem kültür ve mimarisinin en önemli eserlerinin bir çoğu da bu şehirde (Granada da yer alan Alhamra Saray’ı hariç elbette).

Plaza De Espana Sevilla İspanya


Santa Cruz bölgesinde restoranlar ve eğlence mekanlarının da büyük bir kısmı yer alıyor. Genellikle Airbnb için de size bu bölgeyi öneriyorum.
Yok Benim param bol öyle kalablıkta konaklamam diyorsanız Hotel Alfonso XIII tüm ihtişamı ile sizi bekliyor.

Taberna veya bizim anladığımız adıyla tapa barların ve şarap evlerinin (bodega deniyor) çoğu “Calle Mateos Gago” da yer alıyor
Mateos Tapas ve bir gelenek haline gelen Alvaro Perejil bu bölgede mola için ideal mekanlar.

Şehrin eski şehir “Santa Cruz” bölgesinin her köşesinde keşfedilecek birbirinden güzel restoranlar var kimisi tarihi dokusu ve değişmeyen klasik Tapas anlayışı özellikle turistlerin kimisi Geleneksel tariflere modern dokunuş ve şık dekorasyon ile lokallerin ilgi odağı olmayı beceriyor.
Sevilla da bir akşamınızı 15-20 Euro verip canlı flamenko şova ayırmanızı kesinlikler öneriyorum.
Daha önce Madrid veya Barselona’da izlediğiniz turistik şovlardan çok daha fazlasını bulacaksınız hiç kuşkunuz olmasın , “Casa de La Memoria” hatıralar evi isimli mekanda bilet alıp izledim , mekan çok kalabalık değil kontenjan sınırlı 20-30 kişilik gruplar ile gösteriyi gerçekleştiriyorlar oldukça loş ve geleneksel bir Endülüs evini gösteri salonu olarak düzenlemişler ve ismi ile örtüşen bir deneyim yaşatıyorlar , muhteşemdi 👍

”Casa de la Memoria” Hatıralar evi , Flamenko Şov

Ben turist gibi değil yerlisi gibi eğlenmek istiyorum diyorsanız ki benim tavsiyelerim hep bu yönde sizlere eğlenmeyi, yemeği , içmeyi ve güzel giyinmeyi seven Sevilla halkının favori mekanlarını öneriyorum;

Torres y Garcia ,

Seis Tapas Bar ( şıkır pıkır giyinmiş Sevilla gece hayatı severler burada) , La Bernarda Slowbar ,

Tata Pila, La Terrazaza veya Petit Comite de diğer modern tapas restoranları tercih edenlere önereceğim mekanlar , gündüz olduğu kadar akşam ve özellikle geç yemek ve barda güzel kokteyller ve şaraplar ile takılmayı sevenlere tavsiyem.

Sevilla gece hayatı deyince yine oldukça renkli bir şehir, zaten İspanyollar eğlenceye çok düşkün ve gerçekten sizi eğlendirmeyi de çok iyi beceriyorlar ama güney İspanya sanki biraz daha düşkün 🙂
Nehir boyunca çok sayıda bar var ancak güzel müzik ve kalabalık diyorsanız işte size bu çevrede birkaç önerim:
Maruja Melon , Dada Bar, Manhattan River Bar …

Bol seyahatler , İyi eğlenceler …

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star